PIEDZĪVO VIDUSLAIKUS KOKNESĒ, 11.MAIJĀ!

Jauniešu biedrība “SOLIS” šo gadu uzsāk ar jaunu projektu “SOLIS PAGĀTNĒ”. Kāpēc pagātnē? Jo mēs atdzīvināsim viduslaiku gaisotni Koknesē, piedāvājot dažādus pasākumus Sama modināšanas svētkos 10.-11.maijā.

Kokneses pilsdrupu priekšpilī un Kokneses parka pļavā pie estrādes autentisku senatnes  sajūtu radīs Viduslaiku vēstures rekonstrukcijas klubs “Rodenpoys”, būs pieejama lokšaušana; šķēpmešana; kaujas skrējiens ar iespēju ietērpties vieglā kājnieku bruņojumā un veikt šķēršļu joslu; bruņu un ieroču stends, kur ikviens varēs uzmērīt bruņu elementus, viduslaiku lauka virtuve ar zupas degustāciju. Darbosies kalēja darbnīca, karavīru telts ar inventāru un galda spēlēm un viduslaiku mākslas darbnīca, kurā svētku apmeklētāji varēs izkrāsot viduslaiku miniatūras ar autentiskām krāsām.

Organizēsim sporta aktivitātes – viduslaiku mūku futbolu, virves vilkšanas un zābaka mešanas sacensības. Projekta ietvaros iegādāsimies divpadsmit jaunus mūku tērpus.

Sadarbībā ar Kokneses apvienības pārvaldes biedrībām pilsdrupu priekšpilī būs tradicionālās koka spēles (biedrība “Baltaine”), ādas apstrādes darbnīca (biedrība “Dunense”) un ebru glezniecības meistarklase (biedrība “Irši iedvesmo”).

Jauniešu biedrība “SOLIS” izgatavos īpaši Koknesei veltītu viduslaiku stila spēli, ko prezentēsim Sama modināšanas svētkos biedrības teltī Kokneses pilsdrupu priekšpilī.  

Projekta īstenošanā iesaistīsim līdz 20 jauniešiem, ar kuriem tiks noslēgti brīvprātīgā darba līgumi.

Gaidīsim visus svētku apmeklētājus 11.maijā Koknesē, kad viduslaiku pilsdrupu mūros atbalsosies bruņucepuru šķindoņa, kalēja vesera sitieni, zobenu švīkstoņa un gaisā virmos viduslaiku zupas kārdinošā smarža!

Mūsu sadarbības partneri: Kokneses apvienības pārvalde, Aizkraukles novada un Kokneses tūrisma informācijas centrs, Kokneses Sporta Centrs, biedrības no Kokneses apvienības biedrība “Baltaine”, biedrība “Dunense”, biedrība “Irši iedvesmo”, Viduslaiku vēstures rekonstrukcijas klubs “Rodenpoys” no Ropažiem.

Projekta mērķis ir celt jauniešu biedrības “SOLIS” atpazīstamību publiskajā telpā, veicinot dažādu sabiedrības grupu iesaisti vietējās kopienas attīstībā un savstarpējā sadarbībā caur iedzīvotāju iesaisti NVO darbībā un brīvprātīgā darba sistēmas pilnveidi kopienā.

Seko mums arī sociālajos tīklos Facebook @jauniesubiedribasolis un Instagram @biedriba_solis!

Projektu “SOLIS PAGĀTNĒ”, Nr.2024.LV/NVOF/MIC/104/18 finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild jauniešu biedrība “SOLIS”.

Rakstu sagatavoja:

Māra Bitāne

Jauniešu biedrības “SOLIS” projektu vadītāja

biedriba.solis@inbox.lv

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *