SAMA MODINĀŠANAS SVĒTKI GODAM AIZVADĪTI!

Esam gandarīti, ka šogad Sama modināšanas svētkos mums tika uzticēts organizēt viduslaiku un biedrību radošās aktivitātes! 11.maijs tika aizvadīts radoši, izzinoši, sportiski! Svētki jau pagājuši, bet pozitīvās atsauksmes turpinām saņemt!

Tas nebūtu iespējams bez mūsu darbīgajiem jauniešiem. Visas dienas garumā svētkus palīdzēja radīt 26 brīvprātīgie jaunieši no jauniešu biedrības “SOLIS” un Aizkraukles novada interešu izglītības centra, kuri darbojās Kokneses pilsdrupās un pļavā pie estrādes.

Pasākumu atraktīvi komentēja un vadīja Herberts Legants un Alīna Daniela Orlova.

Paldies Kokneses apvienības pārvaldes biedrībām:

-“Irši iedvesmo” par ebru glezniecības meistarklasi;

-“Baltaine” par aizraujošajām koka spēlēm;

-“Dunense” par ādas suvenīru izgatavošanas darbnīcu

Sadarbība veidojās ar biedrībām no citiem reģioniem: “Rodenpoys”, kuri iedzīvināja viduslaiku vēsturi un biedrību “Vai vari?”, kura atbalstīja sporta aktivitāšu norisi un nodrošināja skatītāju iesaisti aktivitātēs!

Jauniešu biedrība “SOLIS” iepazīstināja apmeklētājus ar EURODESK lielformāta spēli un Kokneses viduslaiku spēli “SAMeklē pārus”. Tāpat priekšpils teritorijā savu precizitāti varēja apliecināt loka šaušanā, paldies Veronikai Karevai.

Pļavā pie estrādes laikā no 11-16 apmeklētājiem bija pieejamas sporta aktivitātes, ko pārraudzīja Ksenija Vītoliņa.

Zābaka mešanā piedalījās 108 apmeklētāji, 1.vietu dāmu konkurencē ieguva Ingūna Derkača (21,4 m), no vīriem 1.vieta Viesturam Mozgam (27,6 m), jauniešu vidū līderi bija Amanda Vaivode (15 m) un Kristians Andriksons (24,5 m), bērnu konkurencē 1.vietu ieguva Andris Skrejāns (15,3 m).

Mūku futbolā jaunos mūku tērpus izmēģināja un savā starpā sacentās 3 komandas, 1.vietā komanda “Meistari” (Daniels Stoma, Kristers Bite, Kristers Beļajevs, Ivo Igaunis, Ēriks Vilde); 2.vietā komanda “Zelta kliņģeri”( Viktors Morevs, Deniss Šabarovs, Darens Vanags,Markuss Červjakovs, Daniels Prokofjevs ), 3.vietā – “Vienalga”  (Ričards Jakubovskis, Ralfs Jakubovskis, Rihards Skuja, Aleks Ščerbinskis, Emīls Škutāns).

Virves vilkšanā sacentās 3 komandas, 1.vietu ieņēma komanda “Enija” (Enija Tramdaka, Jurģis Rēķis, Megija Tramdaka, Raivis Tramdaks, Ilona Komeļkova); 2.vietā  komanda “Piecas leģendas” (Markuss Ūtēns, Aleksis Krūmiņš, Adrians Grīnvalds-Ozols, Helēna Vilde, Aleksa Nahtmane);

3.vietā komanda “Melnie” ( Reinis Zukulis, Dāvis Circenis, Nils Oknovs, Viktorija Circene, Alise Dobneviča).

Pirmo 3 vietu ieguvēji saņēma balvās medaļas, diplomus un dažādus gardumus  no A/S “Rīgas Dzirnavnieks”, SIA “Tandēms”, Verners Mašinskis, Lapsu mājas siers, Mini Doo Donuts, Ieva Ūtēna, Kokneses mednieku klubs “Ķepainis” un suvenīrus no ādas apstrādes darbnīca “Dunense”. Pirmo vietu laureāti katrā no sporta veidiem varēs mieloties ar kūpinātu samu no Aizkraukles novada un Kokneses tūrisma centra.

Balvas dalīja arī “Rodenpoys”, ar īpaši šim pasākumam veidotām melnā māla vāzēm apbalvojot labāko lokšāvēju un labāko šķēpmetēju.

Paldies mūsu sadarbības partneriem –  Kokneses apvienības pārvalde, Aizkraukles novada un Kokneses tūrisma informācijas centrs, Kokneses Sporta Centrs. Īpaši novērtējam Ilonas Šņornieces šūtos mūku tērpus.

Šis viss nebūtu tapis bez Sabiedrības integrācijas fonda finansiālā atbalsta projektam “SOLIS PAGĀTNĒ”. Nr.2024.LV/NVOF/MIC/104/18, no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild jauniešu biedrība “SOLIS”.

Projekta mērķis ir celt jauniešu biedrības “SOLIS” atpazīstamību publiskajā telpā, veicinot dažādu sabiedrības grupu iesaisti vietējās kopienas attīstībā un savstarpējā sadarbībā caur iedzīvotāju iesaisti NVO darbībā un brīvprātīgā darba sistēmas pilnveidi kopienā.

Ieskaties galerijā, kā mums gāja!

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *