Maijā organizējām divus pieredzes apmaiņas braucienus projekta komandai uz Rīgu un Bausku, lai satiktu citas jauniešu organizācijas Latvijā. 8.maijā devāmies uz Bausku ciemos pie biedrības Laiks Jauniešiem! Mūs sagaidīja biedrības vadītājs un galvenais stūrmanis Gints Jankovskis kopā ar aktīvajiem jauniešiem.
Tā ir forša jaunatnes organizācija, kas sniedz būtisku atbalstu bērnu un jauniešu neformālās izglītības nodrošināšanā un uzsvaru liek uz dažāda mēroga pasākumu organizēšanu! No viņiem mēs paņemsim atpazīstamības veicināšanas metodes, iedvesmu darbam un idejas, kā attīstīt savu organizāciju vēl labākā līmenī. Bija interesanti uzzināt, kā biedrība piesaista ziedotājus un pasākumu sponsorus.
9.maijā devāmies pieredzes vizītē pie biedrības “Piedzīvojuma Gars” radošo kopienu pagalmā Lastādijā.
Piedzīvojuma Gars ir pieredzes izglītības organizācija, kas vērsta uz personības attīstību grupas kontekstā. Viņiem patīk iemest cilvēkus nestandarta situācijās, kur tiem jākomunicē, jāsadarbojas un jāpaļaujas vienam uz otru, piedāvājot pielāgotu, izaicinošu mācību vidi. Puiši un meitenes no Piedzīvojuma gara visvairāk mīl darboties dabā, kuru izmanto kā metodi pašapziņas celšanai. Šī organizācija finansējumu gūst no saimnieciskās darbības, kas ir arī mūsu nākotnes lielais mērķis – attīstīt savu saimniecisko darbību un piedāvāt vadīt nodarbības, darbnīcas un meistarklases citām organizācijām un uzņēmumiem.
Tajā pašā dienā apciemojām arī Radošo apvienību jauniešiem “Trepes”. Lai arī pēc pieredzes zinām, ka projekti rada daudz izaicinājumu, mēs no sirds apbrīnojam TREPES, jo viņi strādā ar sociālā riska jauniešiem un tas nebūt nav viegls darbs. Guvām apstiprinājumu, ka darbošanās NVO ir dzīvesveids, kā arī komandas darbs. TREPES ir pieredzējuši Eiropas Solidaritātes korpusa projektu īstenotāji, tāpēc daudz jautājumu izdevām saistībā ar šīs programmas projektiem, atskaitēm, pievērsāmies praktiskai pusei darbam ar ārvalstu jauniešiem. Viens no mūsu mērķiem ir iesniegt Kvalitātes zīmes pieteikumu Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūrai un kļūt par vadošo organizāciju tiem jauniešiem, kuri vēlas veikt brīvprātīgo darbu ārzemēs, kā arī paši vēlamies uzņemt brīvprātīgos no ārvalstīm.
Paldies visām organizācijām par viesmīlīgo uzņemšanu!
Pieredzes apmaiņas aktivitāte ir ļoti būtiska biedrībai, jo tā palīdz tiešā veidā uzlabot biedrības valdes spēju īstenot potenciālu un radīt jaunus sadarbības modeļus ar citām organizācijām.
Aktivitāti īstenojam projektā “Kokneses jauniešu biedrības atspēriens”, ko finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.
Māra Bitāne
Biedrības valdes locekle